Trump konuştukça düşüyor! Dolarda sürpriz son durum

ABD 1 numarası Donald Trump'ın DEAŞ adlı terör örgütünü yendiklerini artık çekilme vaktinin geldiğini açıklamasının ard

Türkiye 19.12.2018, 22:59 19.12.2018, 22:59
Trump konuştukça düşüyor! Dolarda sürpriz son durum

ABD 1 numarası Donald Trump'ın DEAŞ adlı terör örgütünü yendiklerini artık çekilme vaktinin geldiğini açıklamasının ardından piyasalarda nasıl bir hareketlenme oldu? İşte Trump'ın açıklamalarının dolar kuruna etkisi.

Başkanı Donald Trump, "DEAŞ'ı yendik, Suriye'de bulunma amacımız buydu. DEAŞ'ı yendiğimize göre burada durmanın anlamı yok. O yüzden askerlerimizi Suriye'den çekiyoruz" açıklamasını yaptıktan sonra dolar, lira karşısında yüzde 1`e varan değer kaybı yaşadı ve dolar kur tekrar 5,30'un altını gördü.

Trump ne demişti?

ABD Başkanı Donald Trump, "DEAŞ'ı yendik, Suriye'de bulunma amacımız buydu. DEAŞ'ı yendiğimize göre burada durmanın anlamı yok. O yüzden askerlerimizi Suriye'den çekiyoruz" açıklamasını yaptıktan sonra Dolar, lira karşısında yüzde 1`e varan değer kaybı yaşadı ve kur yeniden 5,30'un un altını gördü.

Piyasalar hareketlendi

ABD Başkanı Donald Trump'ın 'askerlerimizi Suriye'den çekiyoruz. DEAŞ'ı yendik' açıklamasının ardından piyasalar hareketlendi.Dolar güne 5,34 seviyesinden başlarken, açıklamanın ardından 5,24 seviyelerine geriledi. 19 Aralık Çarşamba günü Dolar'ın fiyatı 5,24 TL, Euro ise güne 6.09 seviyesinde başladı.


Yorumlar (0)
17°
az bulutlu