Selim Temurci: Türkiye siyasi, askeri ve ekonomik büyük bir oyunla karşı karşıya

ABD 1 numarası Donald Trump’ın Türkiye’yi Suriye konusunda tehditleriyle başlayan gerginlik tırmanmaya devam ederken AK Parti’nin eski İstanbul il başkanı Selim Temurci’den bir açıklama geldi.

Türkiye 08.10.2019, 14:54 08.10.2019, 15:24
Selim Temurci: Türkiye siyasi, askeri ve ekonomik büyük bir oyunla karşı karşıya

ABD'nin tehditlerine karşı bir açıklama yapan Selim Temurci, Türkiye'nin siyasi, askeri ve ekonomik olarak büyük bir oyunla karşı karşıya kaldığını belirtti.

Hatırlanacağı gibi Trump son olarak bir düşünce kuruluşu olan Hudson Enstitisü'nden Michael Doran'a ait şu tweet’i beğenmişti:

"Bizim müttefikimiz Kürtler değil, Türkiye'nin düşmanı olan PKK'ydı. Türkiye-PKK savaşının tohumlarını ektik. Türkiye'yi Rusya'ya ittik."

AK Parti’nin İstanbul eski il başkanı Selim Temurci, “Türk ekonomisini yıkıp yok edeceğim” sözleriyle Türkiye'yi tehdit eden Trump’ın sözlerinin ardından şu açıklamayı yaptı:

"Rabbim, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin. Terör örgütüne adeta bir ordu kurduranların şimdi ‘biz yokuz’ aldatmalarına kimse kanmasın. Türkiye; siyasi, askeri ve ekonomik olarak büyük bir oyunla karşı karşıya. Her oyunu bilen ve bozma gücüne sahip Rabbimize sığınıyoruz."

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu