Selçuk Özdağ’dan sert çıkış: Ömer diye bulduğunuz...

Egemen Bağış'ın Çek Cumhuriyeti'ne büyükelçi atanmasına ilişkin bir yorum da kısa süre önce AK Parti’den istifa eden Selçuk Özdağ'dan geldi.

Türkiye 21.09.2019, 15:48 21.09.2019, 18:25
Selçuk Özdağ’dan sert çıkış: Ömer diye bulduğunuz...

AK Parti'den Davutoğlu ile birlikte kısa süre önce istifa eden Selçuk Özdağ, Egemen Bağış'ın büyükelçi olarak atanmasını şu şekilde değerlendirdi:

Sayın Cumhurbaşkanı yapılan eleştirileri savuşturmak için yeni Ömer'ler bularak yollarına devam edeceklerini söylemişti.

Cumhurbaşkanı tabanının hassasiyetlerini bildiği için hep onları kavrayacak bir dille konuşuyor. Niçin yeni Ebubekir'ler, Osman'lar veya Ali'ler değil de Ömer'ler? Çünkü Hz. Ömer adaletin timsali. Bugün ülkede en çok adalete ihtiyaç olduğunu, en çok yargının güven kaybettiğini Sayın Cumhurbaşkanı biliyor. Ömerler aramanın diğer adı yargının adaletli çalışmadığının itirafı anlamına geliyor.

Geçtiğimiz gün o Ömer'lerin ilki bulundu ve hemen Prag büyükelçisi yapıldı. Egemen Bağış; hani şu her hafta internetten bir ayet bulup salladığını söyleyen, 17/25 Aralık soruşturmalarında adı geçen Egemen Bağış.

Hayırlı olsun, daha iyisi bulunamazdı.

Yeni Ömer'leri hasretle bekliyoruz.,

AK Parti'yi ancak onlar kurtarır.

Yorumlar (5)
Erhan Demir. 3 hafta önce
Ülkeyi bitiren hırsızları,diğer ülkeleri de soyup, paraları Türküye ye getirsinler diye büyükelçi gönderiyor.ancak böyle adamlar yapar bu işleri.ben öbür 3 büyük hırsızı da bekliyorum..hadi reis bekliyoruz..maskeli Beşler..teyyup ve diğer dört hırsız.
Ömer 3 hafta önce
Doğru söze ne denir ki hem de dosdoğru
Salihliden bir vatandaş. 3 hafta önce
Bende seni Adam sanıyordum, Üç dönem M V.olurken her şey çok güzel Şimdi tü kaka, yazıklar olsun sizin gibi siyaset cilere.
Yaşar Balvan 3 hafta önce
Yürü git! Selçuk Özdağ
Ense traşınızı görsünler...
Malazgirt....71 3 hafta önce
Sayın Özdağ ; TV'lerde sizi çok izledim ve beğendiğim bir insansınız .Fakat o güzel konuşmalarınız MV seçilebilmek içinmiydi ?? Yerden göğe sığdıramadığın insan seni yeniden MV yapmadığı içinmi bu nefretiniz ??
20°
açık