'Partimizin adıyla değil alnımızın akıyla...'

Ahmet Davutoğlu ile birlikte AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de partiden istifasını açıkladı. Selim Temurci'n

Türkiye 14.09.2019, 22:29 21.09.2019, 22:34
'Partimizin adıyla değil alnımızın akıyla...'

Ahmet Davutoğlu ile birlikte AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de partiden istifasını açıkladı. Selim Temurci'nin yaptığı açıklamada "Artık partimizin adıyla değil alnımızın akıyla yürüyeceğiz" sözleri oldukça dikkat çekiciydi. Temurci "Bizim için hayatın anlamı, inandığımız değerler uğruna mücadele etmektir" sözleriyle de yollarına nasıl bir kararlılıkla devam edeceklerinin ipuçlarını verdi.

Selim Temurci’nin istifasına ilişkin basın açıklaması

Bizim için hayatın anlamı, inandığımız değerler uğruna mücadele etmektir. Kuruluşundan itibaren; Ak Parti çatısı altında, kuruluş ilkelerine ve medeniyet değerlerimize sadakatle, milletimize hizmet etmekten onur duyduk.

Ümmet bilinci ve Türkiye sevdamız, yaptığımız her vazifede kılavuzumuz oldu. Gelinen noktada, makam için susmayı değil, hakikat için haykırmayı seçtik.

15 Temmuz gecesi dahil; vatanı için canını ortaya koyan, omuz omuza yürüdüğümüz samimi dava eri kardeşlerimizin sorumluluğunu yüreğimizde hissederek, partinin ve ülkenin büyük hatalarla savrulmasına göz yummadık.

İlkeleri ihraç ettikten sonra kişileri ihraç etmek neyi değiştirir? Biliyorum ki; nice zorlukları birlikte göğüslediğimiz cesaret timsali yüreklerden bizi kimse ihraç edemez.

Ak Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimiz bizim her daim yol arkadaşlarımızdır. Süreçlerin tıkandığı ve Ak Parti’de siyaset yapma imkanının kalmadığı önümüzdeki süreçte, partinin adıyla değil alnımızın akıyla yürüyeceğiz.

Ülkesi ve milleti için çabalayan, adil ve mutlu bir gelecek umudu taşıyan herkesle bir ve beraber olacağız. Haklı olanın güçlü olduğu, liyakatli olanın emaneti yüklendiği, korkunun değil sevginin hakim olduğu bir Türkiye için yüreğimizi ortaya koyacağız.

İstifamız hayırlara vesile olsun. Rabbim, ülkemizin aydınlık yarınları için bizleri hizmetkar kılsın.

Bismillahirrahmanirrahim…

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu