'Para arıyor, bulamıyor' haberine Davutoğlu'nun ekibinden jet yalanlama

Bugün Gazete Duvar “Davutoğlu para arıyor, bulamıyor” başlığıyla kaynak göstermeden asılsız bir haber yayınladı. Telef

Türkiye 01.09.2019, 19:07 01.09.2019, 19:07
'Para arıyor, bulamıyor' haberine Davutoğlu'nun ekibinden jet yalanlama

Bugün Gazete Duvar “Davutoğlu para arıyor, bulamıyor” başlığıyla kaynak göstermeden asılsız bir haber yayınladı. Telefonla ulaştığımız Abdullah Başçı, “Para pul iddiaları tamamen asılsız. Sayın Davutoğlu’nun parayla pulla hiçbir zaman işi olmadı” dedi.

Medya Notu’na açıklamalarda bulunan Abdullah Başçı, “Hocamın parayla pulla işi olmadı ve olmaz. Parti kuruluyorsa bu partiyi halk kuruyor. Hoca liderlik yapıyor. Bu tür dedikodularla Sayın Davutoğlu’nu yıpratmaya çalışıyorlar. Haber tamamen hayal ürünü. Bazı iş insanları da birilerine şirin görünmek için kendilerini bu tür olaylara sokmaya çalışıyor. Tekrar altını çizmek isterim bu partiyi tabanda halk kuruyor. Halk bu taşın altına elini de koyuyor. Bugün de Konya’da halkımız Davutoğlu’na sahip çıktığını gösterdi” ifadelerini kullandı.

Gazete Duvar ne demişti?

Gazete Duvar haberinde “Davutoğlu yeni oluşum için, üstelik memleketinden bir iş insanı ile görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme yeni parti için maddi destek görüşmesiydi. İddiaya göre çok ciddi bir meblağın talep edildiği görüşmede bu istek reddedildi” ifadelerini kullanmıştı.


Yorumlar (0)
21°
açık