Haşim Kılıç'tan Ali Babacan'a yeşil ışık

Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç yeni parti kurma hazırlıkları ile gündemde olan Ali Babacan'a yeşil ışık yaktı.

Türkiye 06.10.2019, 13:12
Haşim Kılıç'tan Ali Babacan'a yeşil ışık

Haşim Kılıç, Ali Babacan’ın yeni partisine yeşil ışık yakarak, “Bu arkadaşların hareketlerine bakarız, ilkelerime uygun ve bana ihtiyaç duyacakları noktada olursam şüphesiz destek vermeye çalışırım” ifadelerini kullandı.

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç, eski Bakan Ali Babacan2ın çalışmalarını sürdürdüğü yeni partiye geçeceği iddiaları ile ilgili konuştu. Geçtiğimiz günlerde Independent Türkçe’ye yaptığı açıklamada yeni partiye ‘Seve seve katılabileceğini belirten Kılıç, Amerika’nın Sesi’ne yaptığı açıklamada ise partinin tüzüğü ve yapısını bekleyeceğini söyledi.

Amerika’nın Sesi’nden Yıldız Yazıcıoğlu’nun haberine göre, Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Haşim Kılıç, yeni parti iddialarıyla ilgili şunları söyledi:

"Emekli olduğumdan beri bu soruluyor ama benim için siyaset konusunda verilmiş bir karar yok. Ama bu arkadaşların hareketlerine bakarız, ilkelerime uygun ve bana ihtiyaç duyacakları noktada olursam şüphesiz destek vermeye çalışırım. Ama benim için kadrolar, tüzükler, programlar, ne yapacakları, ne yapmak istedikleri bunlar çok önemli. Bu konuda herhangi bir açıklık henüz yok. Sanıyorum arkadaşlar bu konuda halen çalışıyorlar. Bu çalışmalardan sonra durum açıklığa kavuşabilir diye düşünüyorum."

Kılıç: 50 yıllık arkadaşlarım

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile sürekli temasta olduklarının altını çizen Kılıç, “Söylediğiniz isimler yeni değil, benim 50 yıllık, üniversite yıllarından beri görüştüğüm dostlarım. Dolayısıyla her zaman ülke meseleleriyle, siyasetle ilgili her türlü konuşmaları yaparız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
19°
açık