Dedikoduları güçlendiren istifa! Ufuk Uras Davutoğlu'nun partisine mi katılıyor?

Geçen hafta Ahmet Davutoğlu ile 3 saati bulan ikili bir görüşme gerçekleştiren Ufuk Uras, kurucuları arasında yer aldığı Yeşil Sol Partisi'nden istifa etti. İstifa haberi "Ufuk Uras Davutoğlu'nun yeni partisine katılıyor" şeklinde yorumlandı.

Türkiye 08.10.2019, 15:39 08.10.2019, 15:45
Dedikoduları güçlendiren istifa! Ufuk Uras Davutoğlu'nun partisine mi katılıyor?

Ufuk Uras, kurucuları arasında yer aldığı Yeşil Sol Partisi’nden istifa etti. Ufuk Uras, Davutoğlu’yla görüşmesinin ardından Şirin Payzın’a yaptığı açıklamada, Davutoğlu'nu soğukkanlı ve kendinden emin gördüğünü belirterek, "Davutoğlu'dan parti kurma çalışmalarında hızlı davranacağı izlenimi edindim. Babacan'ın ise ekonomik krizin etkilerini bekleyeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Ufuk Uras Davutoğlu ile mi birlikte?

Ufuk Uras, Şirin Payzın'ın "Davutoğlu'nun yeni partisinde mi olacaksınız" sorusuna “Onlar en geniş beraberlik içinde olunması gerektiğini söyledi. Ama ben Yeşil Sol Parti’nin kurucularındanım. Kendi partimden memnunum. Esas itibariyle bir millet ittifakını destekliyoruz. Bu ittifak genişlerse zaten herkes herkesin bir parçası olur” sözleriyle yanıt vermişti.

Bu açıklamalardan sonra gelen ayrılık haberi Ufuk Uras'ın Ahmet Davutoğlu'nun yeni hareketinde yer alacağı şeklinde yorumlandı.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu