Bu tweet Cemil Barlas'ın başına iş açar! Barlas'a göre Erdoğan'ın sözleri FETÖ senaryosu

Bu gece çok ilginç bir gelişme yaşandı. Pelikancı olarak bilinen Cemil Barlas, Elif Çakır’ın bugünkü yazısını alıntıl

Türkiye 18.09.2019, 04:23 22.09.2019, 04:03
Bu tweet Cemil Barlas'ın başına iş açar! Barlas'a göre Erdoğan'ın sözleri FETÖ senaryosu

Bu gece çok ilginç bir gelişme yaşandı. Pelikancı olarak bilinen Cemil Barlas, Elif Çakır’ın bugünkü yazısını alıntılayıp şunları yazdı: Davutçular FETÖ senaryolarına bağlılıklarını itirafa başladı.




Ancak yazıyı açanlar gördü ki Elif Çakır, Yüce Divan’a gitmeyen 4 bakan hakkında Erdoğan’ın geçmişte söylediği sözlerden önemli alıntılar yapmıştı sadece.




Peki yolsuzluk iddialarıyla tartışması konusu olan 4 Bakan (Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Egemen Bayraktar) için Erdoğan o dönem neler demişti? Elif Çakır, 25 Aralık FETÖ operasyonuna sayılı günler kala Erdoğan’ın o dönemde söylediği şu sözleri alıntıladı:




“Biz yola çıkarken 3Y ile mücadele dedik; yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Yolsuzluğa 11 yıl boyunca asla müsamaha göstermedik, göstermeyiz.” 




“AK Parti yolsuzluklara göz yummaz, müsamaha göstermez. Zira varlık sebebimiz yolsuzlukla mücadeledir. Bizi 11 yıldır iktidarda tutan en başta dürüstlüğümüzdür. Buradan aziz milletime bir kez daha bunun sözünü veriyorum. Milletim müsterih olsun, milletim gönlünü ferah tutsun, bize güvensin. Bu, iddialar doğru ise gereği ne ise yapılacaktır. Çürükleri temizleriz ya da temizlenmesi için gerekeni yaparız.”




“İçimizdeki çürükleri temizleyeceğiz”




“Biz ilkelerle hareket eden bir partiyiz, iktidarız. Hukukla hareket edeceğiz. Anayasayla yasalarla hareket edeceğiz. Devlet kurumlarının hiçbirini töhmet altında bırakmayız” (25 Aralık 2013)




Ve bir de 25 Aralık operasyonundan 4 gün sonra Erdoğan’dan bir açıklama daha:




“Evladım olsa, yolsuzlukla mücadelede prim vermeyiz.”




İşte Cemil Barlas bu sözler için "FETÖ senaryosu" demiş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan o dönmede 4 Bakan’ın hem tarih hem de vicdanlar önünde aklanmaları gerektiğini düşünmüş ve bunu güçlü, net şekilde dile getirmişti. Elif Çakır’ın bugün Karar’da kaleme aldığı yazı bu ana fikir üzerine kurulu.




Gecenin geç saatlerinde yine bir algı operasyonuna girişen Pelikancı Cemil Barlas, “Davutçular FETÖ senaryolarına bağlılıklarını itirafa başladı” derken aslında Erdoğan’ın sözlerini hedef almıyor mu?


Yorumlar (0)
17°
sisli