Bayram Zilan ellerini kirletmediği için mi Pelikancılar rahatsız oldu?

Milat gazetesi Ankara temsilcisi Bayram Zilan bugün gazetesiyle yollarını ayırmak zorunda kaldığını açıkladı. Aslında Bayra

Türkiye 17.09.2019, 00:46 17.09.2019, 00:46
Bayram Zilan ellerini kirletmediği için mi Pelikancılar rahatsız oldu?

Milat gazetesi Ankara temsilcisi Bayram Zilan bugün gazetesiyle yollarını ayırmak zorunda kaldığını açıkladı. Aslında Bayram Zilan’ın neden Milat gazetesiyle yollarını ayırdığı sorusunun cevabı için Sabah’tan Hasan Basri Yalçın’ın Haziran ayındaki yazısı iyi bir anahtar olabilir.

Hasan Basri Yalçın “Mücadeleden kaçanlar” başlıklı yazıda Ekrem İmamoğlu’nun ekmeğine yağ süren Turgay Güler’i "Bir televizyon programında bu adaya soru soran gazeteciyi bile sosyal medyada infaz etmeye kalkıyor. Eğer böylesi şartlar altında siz işini adam gibi yapan bir gazeteciye destek çıkmazsanız yarın öbür gün siz de yalnız kalırsınız." diyerek savunmuştu.

AK Parti trollerini eleştirenlere “Sahada çarpışanları arkadan vurmak gibi bir eğilim çıktı” diyerek azarlamıştı.

“Hem elleri temiz kalacak hem iktidardan faydalanacak hem de iktidar değiştiğinde ötekilerle de iş tutacak.” sözleriyle de madem bu mücadeledesiniz ellerinizi kirleteceksiniz demişti.

Anlaşılan Pelikancılar ellerini kirletmek istemeyen Bayram Zilan'ı harcamak konusunda bir dakika bile tereddüt etmemişler.

Bayram Zilan'ın harcanması için içinde Ahmet Davutoğlu geçen tek bir cümle kurması bile yetmiş olabilir.

Kısa süre önce Barzani’ye yakın Rudaw’a konuşan Bayram Zilan, "HDP’ye veya AK Parti’ye oy veren Kürtlerin aslında bir temsiliyet sorunu yaşadıklarını da görüyoruz. Dolayısıyla bu siyasi zemin nasıl doldurulacak, Kürt meselesine nasıl eğilecek, bütün bunlar önümüzdeki dönemde siyasetin rotasını belirleyecek unsurlardır. Bence bu noktada Ahmet Davutoğlu hareketini iyi takip etmek ve partileşme sürecine bakmak gerekiyor" deyince elbette Milat gazetesinden gönderilmesi de kaçınılmaz oldu.


Yorumlar (0)
15°
sisli