AK Partili siyasetçi KHK mağduriyetlerine isyan etti

AK Parti Kadıköy eski ilçe başkanı İsa Mesih Şahin’den KHK eleştirisi geldi. "FETÖ ile mücadelede milat 15 Temmuz olmalıydı" diyen Şahin, devletin her zaman adil olması gerektiğini ve suçluyla masumu ayırması gerektiğini belirtti.

Türkiye 06.10.2019, 14:57 06.10.2019, 15:38
AK Partili siyasetçi KHK mağduriyetlerine isyan etti

15 Temmuz'un AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı olan ve o gece canını hiçe sayarak meydanlara çıkan isimlerden biri olan İsa Mesih Şahin’den KHK itirazı geldi. Son günlerde KHK’lılar gündemde önemli bir yere sahip. Mahkeme kararıyla beraat eden ya da hakkında takipsizlik kararı verilen insanların sürüncemede bırakılmasına itiraz eden İsa Mesih Şahin, twitter’dan 3 maddelik şu itirazı dile getirdi:

1) Kamuoyunda KHK ’lılar olarak bilinen FETÖ MAĞDURLARINA devlet çözüm üretmek zorunda.

FETÖ’ye mensup Darbeciler,  örgütsel faaliyet yürütenler acımadan ezilmeli!!

ANCAK Davadan beraat eden ya da soruşturmadan takipsizlik alanlar YANİ SUÇSUZ OLANLAR görevine iade edilmeli.

2)  Ayrıca; FETÖ ile mücadelede MİLAT 15 TEMMUZ OLMALIYDI! 

15 Temmuz’a kadar devlet tarafından hukuken müsade edilen “sendika, dernek, gazete, banka“ vs. gerekçelerle verilen cezalar doğru değildir.

Devletin hukuken müsade ettiği yasal şeylerden dolayı ceza vermesi yanlıştır.

3) SON TAHLİLDE; Devlet her zaman adil olmalı, suçlu ile masumu ayırmalı.

EN ÖNEMLİSİ İSE; “Aç kalan, iş bulamayan, toplumdan dışlanan” masum bir insanın kendisi de ailesi de devlete düşman olur çıkar.

Devlet gelecekte oluşacak sosyal sorunları düşünerek bu günden önlem almalı.

Yorumlar (3)
Adım İNSAN 2 hafta önce
İstanbul Sözleşmesi/6284 Sayılı Yasa'da yer alan maddelerden özellikle BEYAN'A DAYALI MADDESİ Türkiye Toplumunun sinesine bilinçli olarak enjekte edilmiş ve antlaşmaya taraf olan ülkelerde bizdeki mevcut uygulama sekli ile uygulanmayan insanlığa karşı da suç teşkil eden siyonizmin bir projesidir.Siyonizme hizmet eden odakların kendileri de göstermelik olarak imzaladılar ancak uygulamada bizdekinden çok çok farklılar.KADEM'e gelince!;Sözde Feministlerin masumiyet kisvesine bürünmüş görünümlerinin etkisine kapılarak hakikatten ve hakkaniyetten (adalletten) saparak şeytanın güdümüne dahil olmuştur.Allah (c.c.) sizden ERKEKLER EZMEK,ERKEĞİN SIRTINDAN GEÇİNMEK İLE İLGİLİ olarak KUL HAKKINA TECAVÜZ EDENLERE,HARAM PARA YİYENLERE DESTEK OLMAK anlamında MAHKEMEY-İ KÜBRA'da elbetteki hesabını soracaktır...!!!
Fatih 5 gün önce
Eski ilçe başkanı.Gorevdeyken söylesene bu lafları.
Zhi 5 gün önce
Müslümanda olması şart olan Merhametin 2 gramı olan herkes isyan Eder zaten.
21°
parçalı az bulutlu