AK Parti'de istifalar hız kesmiyor! Bu kez Çanakkale

AK Parti'nin tarihindeki seçilmiş tek adın il başkanı olan Yeşim Karadağ partisinden istifa etti. Yeşim Karadağ istifa açıklamasında, "AK Parti'den partinin temelini oluşturan kuruluş ilke ve esaslarından uzaklaşması nedeniyle istifa ediyorum" dedi.

Türkiye 23.09.2019, 14:49 23.09.2019, 14:59
AK Parti'de istifalar hız kesmiyor! Bu kez Çanakkale

Ahmet Davutoğlu ile AK Parti'de başlayan istifa dalgası devam ediyor. İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Diyarbakır, Muş, Adıyaman, Çorum gibi illerin eski il başkanlarının istifasının ardından bir istifa haberi de Çanakkale'den geldi.

AK Part'nin seçilmiş tek kadın il başkanı

AK Parti'nin tarihindeki seçilmiş tek kadın il başkanı olan Yeşim Karadağ partisinden istifa etti. AK Parti'ye uzun yıllar emek vermiş olan Yeşim Karadağ bugün istifasını "Kamuoyunun Bilgisine" notuyla twitter hesabından şu şekilde paylaştı:

24.Dönem Milletvekili Adayı, İl Başkanı, İl Başkan Yardımcısı, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Görevlerini İfa Etmenin Dışında En Önemlisi Uzun Yıllar Boyunca Gönüllü Bir Neferi Olarak Çalıştığım,

Seçilmiş Tek Kadın İl Başkanı Sıfatı İle İl Başkanlığı Sürecimde Özellikle 15 Temmuz Hain Darbe Girişinıinde Görevdeki Tek Kadın İl Başkanı Olarak Büyük Bir Özveri ve Fedakarlık İle Görev Yaptığını, Hiçbir Ferdine, Tüzel Kişiliğine "Yanlış ve Yamuk” Yapmadığım, Alnımın Akı İle Her Kademesinde Onurlu Bir Şekilde Mücadele Ettiğim AK Parti 'den Partinin Temelini Oluşturan Kuruluş İlke ve Esaslarından Uzaklaşması Nedeniyle Bugün İtibari İle İstifa Ediyorum. 

Bu Süreçte Birlikte Yol Yürüdüğüm, Uzun Yıllar İçinde Bulunmaktan ve Karşılık Beklemeden Hizmet Etmekten Büyük Bir Şeref Duyduğum AK Parti 'nin Vefalı Tabanına, Hiçbir Çıkar Beklemeden Çalışan Her Bir Teşkilat Mensubuna Teşekkürlerimi ve Şükranlarımı Sunuyorum.

Yorumlar (2)
Yavuz 2 hafta önce
bsit teşkilat elamanlarının istifa etmesi çok da bişey ifade etmez davutoğlu boşa çabalıyor profili zayıf kendisine şans verildiğinde hakkı savunamadı daha arka planda bulunmuş sakinliği ve ekonomi bilmesi ile tanınan babacan daha çok vaad ediyor görüntüde
Vatansever Türkoğlu 3 hafta önce
Felâket tellalımısınız kardeşim.Hep işiniz gücünüz yalan dolan talan.
19°
açık