Yunanistan'da yeni bir dönemi Sami Kohen yazdı

Yunanistan'da yaşanan erken seçim sonrasında iktidara gelen Kiriakos Miçotakis’in Yeni Demokrasi Partisi (YDP) oldu. Milliyet yaz

Dünya 09.07.2019, 15:04 09.07.2019, 15:04
Yunanistan'da yeni bir dönemi Sami Kohen yazdı

Yunanistan'da yaşanan erken seçim sonrasında iktidara gelen Kiriakos Miçotakis’in Yeni Demokrasi Partisi (YDP) oldu. Milliyet yazarı Sami Kohen, bügün köşesinde 2015’te büyük umutlarla iş başına gelen Çipras’ın bu seçimlerde yenilgiye uğramasıyla ilgili düşüncelerini okurlarıyla paylaştı.

Milliyet yazarı Sami Kohen, Aleksis Çipras’ın radikal sol Syriza Partisi’nin seçimlerde yenilgiye uğramasının başlıca nedeninin ekonomik sıkıntılardan kaynaklandığını yazdı.

Kohen "Aslında Çipras, 9 yıl önce iktidara geldiğinde gerçekten bir enkaz devraldı. Daha önceki hükümetlerin baş edemediği ağır ekonomik sorunlar Syriza’nın omuzlarına yüklendi." ifadelerini kullandı.

Miçotakis iktidarının, ne kadar başarılı olacağının zamanla görüleceğini yazan Kohen, Miçotakis ailesinin Türkiye’yi yakından tanımasının avantaj olduğunu yazısına ekledi.

Yunanistan devlet politikasını değiştirmesinin beklenemez olduğunu ama diyalogla çözüm arama ve karşılıklı güveni artırma iradesinin gösterildiğini sözlerine ekledi.

Haber: Birsen Balci


Yorumlar (0)
14°
açık